Autor:

Ledzik

Utworzono:

11.08.2014

Na początku Burmistrz Miasta i Gminy Włodzimierz Kaczmarek i radny Maciej Chałupka wręczyli zawodnikom Sparty koszulki polo ufundowane przez UMiGm za awans do IV ligi.
Chwilę później minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego przyjaciela i sponsora klubu Uwe Dohnela.
Mecz rozpoczął się od ataków szamotulan, którzy bardzo chcieli na starcie zmagań czwartoligowych wygrać przed własną publicznością.W 18 minucie spotkania ładne podanie nowo pozyskanego Marcela Stanischewskiego do Tomasz Stelmaszyka i 1-0 dla Sparty.W 33 minucie rzut wolny z ok 40 metrów wykonywał Adrian Napierała z Plewisk. Jego strzał Paweł Bomba przepuścił i w dosyć niespodziewanej sytuacji doszło do wyrównania.
Po przerwie spartanie próbowali wyjść na prowadzenie, ale to goście zadali cios w 66 minucie za sprawą Damiana Przepióry.
Na nic zdały się ataki szamotulan bo spadkowicz z III ligi w 85 minucie za sprawą ponownie Adriana Napierały ustalił wynik meczu na 1-3.
Pierwsze koty za płoty chciało by się powiedzieć.