1/ Sparta Szamotuły 1:3 (1:1) Grom Plewiska

Na początku Burmistrz Miasta i Gminy Włodzimierz Kaczmarek i radny Maciej Chałupka wręczyli zawodnikom Sparty koszulki polo ufundowane przez UMiGm za awans do IV ligi.
Chwilę później minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego przyjaciela i sponsora klubu Uwe Dohnela.
Mecz rozpoczął się od ataków szamotulan, którzy bardzo chcieli na starcie zmagań czwartoligowych wygrać przed własną publicznością. W 18 minucie spotkania ładne podanie nowo pozyskanego Marcela Stanischewskiego do Tomasz Stelmaszyka i 1-0 dla Sparty. W 33 minucie rzut wolny z ok 40 metrów wykonywał Adrian Napierała z Plewisk. Jego strzał Paweł Bomba przepuścił i w dosyć niespodziewanej sytuacji doszło do wyrównania.
Po przerwie spartanie próbowali wyjść na prowadzenie, ale to goście zadali cios w 66 minucie za sprawą Damiana Przepióry.
Na nic zdały się ataki szamotulan bo spadkowicz z III ligi w 85 minucie za sprawą ponownie Adriana Napierały ustalił wynik meczu na 1-3.
Pierwsze koty za płoty chciało by się powiedzieć.