GKS Dopiewo 2-2 Grom Plewiska

W niedzielę 15 marca br. Grom Plewiska rozegrał ostatni sparing w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Tym razem rywalem piłkarzy Gromu była drużyna GKS-u Dopiewo. Ten sparing miał pokazać w jakiej formie są zawodnicy przed startem rundy.

Grom wybiegł na boisko w składzie : Przybył, Swoboda, Sobczak,Przepióra, Brych, Szczepański, Niźnik, Maryniuk, Testowany, Kołodziej, Waskowski.

Od pierwszych minut można było zaobserwować, że oba zespoły mają ochotę na zdobywanie bramek. Pierwsza połowa obfitowała w wiele ciekawych sytuacji. Jedną z nich wykorzystała drużyna gospodarzy, która w 5' zdobyła bramkę. Mimo dużej liczby strzałów pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 1-0 dla Dopiewa. W drugiej części spotkania mogliśmy oglądać na boisku m.in. Smelkowskiego, Napierałę, Paku-tshele, Fierleja, Chachułę, Deckerta, zawodnik testowanego. Obraz gry po zmianie stron się nie zmienił. Mogliśmy obserwować ciekawe, składne akcje w wykonaniu obu drużyn, które lada moment mogły przynieść kolejne bramki. Po składnej akcji w 55' gospodarze cieszyli się po raz drugi ze zdobycia bramki. Drużyna Gromu jednak nie podłamała się stratą dwóch goli i coraz śmielej atakowała bramkę Dopiewa. Trzynaście minut później Grom dopiął swego. Strzałem z 20 metrów popisał się Adrian Napierała i było 2-1. Drużyna Piotra Kowala po zdobyciu bramki ruszyła za ciosem. W 85' po faulu na Chachule sędzia wskazał na jedenastkę, którą bezlitośnie wykorzystał Krystian Swoboda. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło i zakończyło się wynikiem 2-2. Obie drużyny nie ukrywały zadowolenia po ostatnim gwizdku arbitra.

Już za tydzień zapraszamy na pierwszy mecz ligowy. Drużyna Gromu uda się do Obornik na mecz z miejscową Spartą.