Na zwycięskim szlaku

Dnia 25 kwietnia br. zostało rozegrane spotkanie pomiędzy Gromem Plewiska, a Leśnikiem Margonin w ramach 22 kolejki spotkań IV ligi.  Grom rozpoczął mecz w składzie : Berczyński, Brych, Przepióra, Maćkowiak, Swoboda (zm. Fierlej), Smura, Maruniak (zm. Waskowski), Szczepański, Trenkler (zm. Forszpaniak), Kołodziej, Napierała (zm. Paku-tshela).

Pierwsze 33 minuty spotkania upłynęły pod znakiem niedokładnej gry ze strony obu drużyn. Jednak pełną dominację nad spotkaniem miał Grom. Dowodem na przewagę była bramka strzelona w 34' przez Adriana Napierałę z rzutu rożnego po dośrodkowaniu Krzysztofa Kołodzieja. Po strzeleniu bramki podopieczni Piotra Kowala nie pozwalali na zbyt wiele drużynie z Margonina. Dosłownie sześć minut później zawodnicy Gromu cieszyli się ze zdobycia drugiej bramki. Wtedy to po ładnej akcji zespołu ponownie w roli głównej wystąpił duet Napierała-Kołodziej i było 2:0. Grom nie chciał poprzestać na dwóch bramkach i cztery minuty później po akcji na prawym skrzydle Kacper Szczepański podał w pole karne do Ernesta Maćkowiaka,a ten odegrał do Mateusza Maruniaka, który technicznym strzałem dał pewne prowadzenie Gromowi 3:0. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło i w lepszych humorach do szatni schodzili piłkarze Gromu.

Po zmianie stron nadal pełną kontrolę nad meczem miał Grom, jednak od czasu do czasu mogliśmy obserwować akcje ze strony drużyny z Margonina. W 86' spotkania ponownie ciekawą akcję przeprowadził Grom, po której skutecznym strzałem popisał się Maciej Waskowski ustalając wynik spotkania na 4:0.