Nareszcie się zaczęło...wygrana w sparingu

W trwającym okresie przygotowawczym drużyna Gromu po dwóch tygodniach treningów zagrała sparing. Dnia 7 lutego br. na płycie boiska w Grodzisku Wielkopolskim Plewiska zmierzyły się z Mawitem Lwówek. Grom mecz rozpoczął w składzie : Przybył, Brych, Przepióra, Niźnik, Swoboda, Zawodnik testowany, Smura, Kołodziej, Forszpaniak, Waskowski, Napierała. Pierwsza część spotkania upłynęła pod dyktando gospodarzy. Do 20 minuty był wynik remisowy (0-0). W 25' po dośrodkowaniu Krzysztofa Kołodzieja najwyżej wyskoczył Adrian Napierała, było 1-0. W 28' znów po dośrodkowaniu Kołodzieja najprzytomniej w zamieszaniu podbramkowym zachował się Maciej Waskowski, który podwyższył prowadzenie Gromu  (2-0). Napór Gromu był coraz bardziej widoczny, co zostało udokumentowane kolejnymi bramkami. W 35' Maciej Waskowski przelobował bramkarza w sytuacji sam na sam (3-0). Kolejną bramkę zdobył Kołodziej, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem (4-0). Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. W przerwie trener Piotr Kowal dokonał zmiany całego zespołu. Na drugą połowę wyszli : Bramkarz Testowany, Siwek, Sobczak, Maćkowiak, Fierlej, Deckert, Smelkowski, Szczepaniak, Głowacki, Paku Tshela, Chachuła, Wagner. Po rozpoczęciu drugiej części meczu zespół z Plewisk od razu przystąpił do groźnych ataków. W 55' David Paku Tshela z piętnastu metrów pokonał bramkarza gości (5-0). Chwile później mieliśmy już 6-0, w 58' Marcin Siwek strzałem z dwudziestu metrów nie dał szans bramkarzowi. Po strzeleniu tej bramki przez Grom tempo spotkania trochę opadło. Gdy już wszyscy myśleli, że więcej bramek nie padnie strzałem z woleja w 83' popisał się Dominik Fierlej i ustanowił wynik spotkania na 7-0.
Następny sparing drużyna Gromu rozegra za tydzień, a przeciwnikiem będzie Luboński KS. Jednocześnie trener Piotr Kowal zwiększył ilość zajęć treningowych, które będą się odbywać na obiektach sportowych w Plewiskach, przy jeziorze Maltańskim, a także na hali Gosiru w Komornikach. W tym tygodniu przewidzianych jest pięć jednostek treningowych.