Nie do zatrzymania

Dnia 16 maja br. został rozegrany mecz 25 kolejki IV ligi gr. północnej pomiędzy Gromem Plewiska,a 1920 Mosina. Grom w tym spotkaniu chciał za wszelką cenę zdobyć trzy oczka i kontynuować zwycięski marsz. Warto dodać, że gospodarze przystępowali do tego meczu w roli zdecydowanego faworyta.

Grom rozpoczął mecz w składzie : Berczyński, Brych, Przepióra, Sobczak (zm.73' Smura), Swoboda, Maćkowiak, Szczepański, Kołodziej (zm. 80' Maruniak), Trenkler (zm. 80' Deckert), Waskowski, Napierała (zm. 87' Paku-tshela).

Od początku meczu dało się odczuć wyraźną przewagę drużyny Piotra Kowala, która nie pozwalała na zbyt wiele rywalom. Grom przeprowadzał groźne ataki, które lada moment mogły przynieść bramki. Po jednym z nich po dośrodkowaniu Krystiana Swobody piłkę do bramki strzałem głową skierował Adrian Napierała i mieliśmy 1:0. Po zdobyciu bramki gospodarze nie zamierzali oddawać inicjatywy drużynie z Mosiny i szturmem atakowali bramkę gości. Sześć minut później drużyna z Plewisk wykonywała rzut rożny, który egzekwował Krystian Swoboda. Ten dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Maciej Waskowski, który strzałem głową dał Gromowi dwubramkowe prowadzenie (2:0). Przez resztę pierwszej połowy gospodarze nie oddali inicjatywy drużynie gości pozwalając im tylko na rozegranie paru niegroźnych akcji. Do przerwy utrzymał się wynik 2:0 dla Gromu.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Grom nadal rozgrywał z łatwością swoje akcje, które mogły z czasem przynieść kolejne gole. Bliskimi zdobycia kolejnych bramek dla Gromu byli odpowiednio Ernest Maćkowiak , który oddając strzał z połowy boiska próbował zaskoczyć bramkarza, ale piłka trafiła w poprzeczkę oraz Krzysztof Kołodziej, który w 71' strzałem z rzutu wolnego również trafił tylko w poprzeczkę. Ostatnia bramka w tym spotkaniu padła w 80' spotkania. Gospodarze przeprowadzili akcję prawą stroną, po której piłka trafiła na 20 metr do Macieja Waskowskiego, który ładnym strzałem przypieczętował zwycięstwo Plewisk. Więcej bramek w spotkaniu nie padło i Grom odnosi kolejne zwycięstwo z rzędu.

Serdecznie zapraszamy już na kolejne spotkanie Gromu w Plewiskach, które odbędzie się 30-31 maja. Przeciwnikiem podopiecznych Piotra Kowala będzie 1922 Lechia Kostrzyn.