Porażka w Dopiewie

Dnia 23 maja br. Grom Plewiska rozegrał wyjazdowy mecz w Dopiewie z GKS-em w ramach 26 kolejki spotkań o mistrzostwo IV ligi grupy północnej.

Grom wystąpił w składzie : Berczyński, Swoboda, Przepióra, Sobczak, Brych (zm. Fierlej), Trenkler, Smura, Maćkowiak (zm. Napierała), Szczepański, Maruniak (zm. Waskowski) , Kołodziej (zm. Niemczyk).

Od początku meczu pierwsi atak przeprowadzili gospodarze.Sędzia podyktował rzut wolny, z którym jednak poradzili sobie obrońcy Gromu. Początek spotkania był wyrównany w wykonaniu obu drużyn. W 12 minucie Grom przeprowadził jedną z niewielu kontrataków, który niecelnym strzałem zakończył Krzysztof Kołodziej. Chwilę później gospodarze przeprowadzają groźne ataki na bramkę Gromu, lecz kończą się one niepowodzeniem. W 26' kolejna akcja gospodarzy, po której sędzia dyktuje stały fragment gry, który kończy się celnym strzałem, lecz pewnie broni Łukasz Berczyński. Minutę później ładna akcja Piotra Brycha, który podaje do Trenklera, ale ten znalazł się na pozycji spalonej. W 44' piękna akcja lewą stroną Szczepańskiego, który wrzuca piłkę w pole karne, głową uderza Kołodziej, ale z trudem broni bramkarz gospodarze. Koniec pierwszej połowy to groźne ataki GKS-u oraz strzały, ale nie znajdują one drogi do siatki.  Do przerwy zawodnicy schodzili do szatni przy wyniku 0:0.

Druga połowa zaczęła się znów od ataków gospodarzy. W 46 minucie GKS ma rzut wolny, lecz dośrodkowanie jest niecelne i piłke na rzut rożny wybijają zawodnicy Piotra Kowala. W 51 minucie GKS zdobywa prowadzenie po rzucie rożnym. Po zdobyciu bramki gospodarze coraz śmielej ruszali w stronę bramki Berczyńskiego. Parę minut później Grom wykonywał rzut wolny, z którym jednak poradzili sobie obrońcy GKS-u i wybili piłkę na rzut rożny. Końcówka meczu należała do Gromu, który przeprowadzał swoje ataki z łatwością i o mały włos był od strzelenia wyrównującej bramki. Ostatnie słowo jednak należało do gospodarzy , którzy w doliczonym czasie gry drugiej połowy zdobyli drugą bramkę.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.

Serdecznie zapraszamy już Państwa na sobotę 30 maja na mecz z Lechią Kostrzyn !