Na właściwych torach

W dniu 15 listopada rozegrana została szesnasta kolejka IV ligi gr. północnej. W Plewiskach drużyna Gromu podejmowała ostatnią drużynę w tabeli. Oba zespoły dzieliło sześć miejsc w ligowej tabeli. Faworytem spotkania była drużyna z Plewisk.
Mecz nie był  szlagierem IV ligi, ale nie brakowało ciekawych sytuacji. Ostatecznie Grom wygrał 2-1.

Pierwsza część spotkania upłynęła  pod znakiem dominacji drużyny z Plewisk, która często zagrażała bramce Szamotuł lecz nie przełożyło się to na bramki. Piłkarze więc schodzili do szatni przy wyniku remisowym. Po zmianie stron lepiej zaczęli goście, którzy za sprawą Jakuba Paździerskiego wyszli na prowadzenie w 49 minucie spotkania. To nie podcięło skrzydeł piłkarzom Gromu, którzy już w 58 minucie doprowadzili do wyrównania.Wtedy to na skrzydle przebitkę wygrał Aleksander Deckert i zagrał do Macieja Waskowskiego, któremu nie pozostało nic innego jak tylko strzelić do bramki.Było 1-1.  Po strzelonej bramce drużyna Plewisk ruszyła za ciosem i już całkowicie dominowała na boisku. Czego dowodem była bramka strzelona w 81 minucie po rzucie rożnym ponownie przez Macieja Waskowskiego. Więcej bramek już w tym spotkaniu nie padło i trzy punkty zostały w Plewiskach.