Zapowiedź I kolejki północnej grupy wielkopolskiej IV ligi

Na nadchodzący weekend (9-10 sierpnia) z utęsknieniem czekali kibice wielkopolskiego futbolu. Już jutro o godzinie 16 meczami w Gnieźnie i Trzemesznie rozgrywki zainauguruje północna grupa wielkopolskiej IV ligi.

W sobotę najciekawiej być powinno na stadionach beniaminków. W Szamotułach miejscowa Sparta zmierzy się ze spadkowiczem z III ligi ekipą Gromu Plewiska. Faworytem będą goście, lecz ambitna drużyna gospodarzy ma nadzieję sprostać wymaganiom swych wiernych i licznie przybywających na mecze kibiców. Podobnie będzie w Skokach. Powracająca po sezonie banicji w tej klasie rozgrywkowej drużyna Wełny podejmie nieobliczalną Lechię Kostrzyn. Szlagierowo, aczkolwiek z innych względów zapowiada się mecz Warty Międzychód z GKS Dopiewo. Goście dopiero co spadli z III ligi, międzychodzianie byli o krok od awansu. Reorganizacja dopiewskiej kadry (wiążąca się ze sporą zapewne niepewnością w grze) i solidne wzmocnienia drużyny z Międzychodu każą to w tej ostatniej upatrywać faworyta tej batalii. Wyrównany mecz obejrzą zapewne kibice w Obornikach, gdzie silna miejscowa Sparta podejmie, być może najbardziej medialny klub tej ligi, Huragana Pobiedziska. Faworytami meczu w Gnieźnie będą gracze trzcianeckiego Lubuszanina, a w Trzemesznie w spotkaniu miejscowych Zjednoczonych z 1920 Mosina zanosi się ze wszech miar na remis.

Niedziela zapowiada się pięknie na niechanowskich "Plantach". Miejscowy Pelikan, beniaminek IV ligi mocno celujący w kolejny awans (przynajmniej zgodnie z zapowiedziami), podejmie cudem ocalonego przed spadkiem do klasy okręgowej w poprzednim sezonie Leśnika Margonin. Faworytem i to murowanym tego meczu są gospodarze. Inauguracyjną kolejkę zakończy mecz w Zbąszyniu, gdzie Płomień Przyprostynia czeka niezwykle ciężka przeprawa z Iskrą Szydłowo.

źródło: http://jardersport.pl