Grom Plewiska - Warta Poznań, środa 16:30

W meczu III rundy Pucharu Polski WZPN – Poznań Grom Plewiska zagra u siebie z trzecioligową, Wartą Poznań.

Dwukrotny Mistrz Polski w Plewiskach! Założona w 1912 roku „Duma Wildy” ma na swoim koncie dwa tytuły mistrzowskie. Pierwszy zdobyty w 1929 roku, a drugi tuż po zakończeniu II wojny światowej w 1947 roku. Warciarze aż pięciokrotnie byli wicemistrzami kraju. W rozgrywkach pucharowych najdalej największy sukces to gra w półfinale w 1926 roku.

Obecnie „zieloni” to czołowy zespół rozgrywek III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W siedmiu rozegranych do tej pory meczach podopieczni trenera, Tomasza Bekasa zdobyli siedemnaście punktów. Do prowadzącej w tabeli Jaroty Jarocin tracą zaledwie dwa punkty. Razem z zespołem Jaroty warciarze są niepokonanymi ekipami na trzecioligowym froncie.

W naszej drużynie jest kilku zawodników, którzy nie tak dawno zakładali zielony trykot klubu z Wildy. W tym gronie jest bramkarz, Wojciech Fleischer, który w poprzednim sezonie bronił głównie w meczach pucharowych. Na boiskach trzeciej ligi zagrał w jednym meczu. Od rundy barwy Gromu reprezentuje pomocnik, Mateusz Maruniak. „Maruna” grając w Warcie zadebiutował w jej barwach na boiskach II ligi. Debiut przypadł na wygrany mecz u siebie z UKP Zielona Góra 2:1. Na głęboką wodę przy Drodze Dębińskiej został rzucony Dariusz Wróblewski, który przed startem tego sezonu dołączył do zespołu z Plewisk. Premierowy mecz „Wróbelka” w barwach „Dumy Wildy” przypadł na ostatni sezon zielonych na zapleczu Ekstraklasy. Poznaniacy przegrali wówczas na wyjeździe z GKS Tychy aż 0:5. W poprzednim sezonie Darek zagrał w dziewięciu meczach na trzecioligowych boiskach. Ponadto koszulkę Warty zakładali nie tak dawno temu Aleksander Deckert, Dominik Fierlej, Marcin Jurkiewicz, Maurycy Niemczyk, Maciej Pawłowski i Michał Trenkler.

Wspomnienia związane z pracą w Warcie ma także trener Gromu, Piotr Kowal. W sezonie 2013/2014 pracował najpierw jako asystent Marka Kamińskiego. Następnie wiosną 2014 roku przejął obowiązki pierwszego trenera zespołu, które pełnił do końca sezonu. Wówczas swoje pierwsze kroki w roli kierownika drużyny Warty stawiał obecny „kiero” naszej drużyny, Michał Skrzypczak. Z "Dumą Wildy" Michał był związany od 2009 roku.

Mogłoby się wydawać, że ten mecz będzie miał wymiar sentymentalny. Kibice mogą być pewni jednego – na boisko nie będzie mowy o żadnych sentymentach!

Początek środowego meczu o godzinie 16:30! Zapraszamy na Szkolną 132! Kibicujemy razem!