"Liga jest dla nas najważniejsza" - Piotr Kowal

Trener Gromu Plewiska, Piotr Kowal o ostatnim meczu ligowym z Lubuszaninem Trzcianka i nie tylko!

- Mecz w Trzciance był bardzo wyrównany. Straciliśmy gole po indywidualnych błędach. Zrobimy jednak wszystko, by te błędy wyeliminować. Moim zdaniem decyzja arbitra o pokazaniu czerwonej kartki naszemu zawodnikowi była pochopna. Nie mam do niego pretensji. Uważam, że w tej sytuacji wystarczyłaby żółta kartka. – mówi trener.

- Cały zespół zasłużył na pochwałę. Cieszę się ze zrealizowanych założeń taktycznych, które omówiliśmy w szatni przed meczem. Grając w dziesięciu nie cofnęliśmy się do rozpaczliwej obrony. Atakowaliśmy szukając cały czas okazji do zdobycia zwycięskiej bramki. W ostatnich sekundach mieliśmy piłkę meczową pięć metrów od bramki gospodarzy. Nieczysto uderzona piłka nie zdołała zaskoczyć bramkarza. – dodaje.

W tej lidze nie ma łatwych spotkań. Teraz czeka nas pojedynek z Wartą Międzychód. Natomiast jutro zagramy w Pucharze Polski z Wartą Poznań. Liga jest dla nas najważniejsza. Jednak nie oznacza to, że zlekceważymy rozgrywki pucharowe. – podsumowuje.