Podsumowanie meczów sparingowych

Grom Plewiska zakończył przygotowania do sezonu 2015/2016. Czas podsumować mecze sparingowe Naszej Drużyny.

Podopieczni trenera Piotra Kowala rozpoczęli treningi 15 lipca. Zaledwie trzy dni później rozegrali pierwszy mecz sparingowy. Na własnym stadionie pokonali GKS Dopiewo 5:2. - Co ciekawe po tym meczu do dymisji podał się trener drużyny z Dopiewa, Ryszard Rybak. - mówi kierownik drużyny Gromu, Michał Skrzypczak.

W kolejnym meczu kontrolnym drużyna z Plewisk zmierzyła się z Wiarą Lecha. - Drużyna stworzona przez kibiców “Kolejorza” jest bardzo dobrze zorganizowana i przygotowana. Będzie to zespół, który zajmie wysokie miejsce w tabeli w swojej lidze. - dodaje kierownik. Mecz zakończył się wygraną Gromu 4:0.

Najwyższe zwycięstwo Nasi piłkarze odnieśli w meczu z Wielkopolską Komorniki (9:1 przyp.). Nie doszedł do skutku jeden mecz sparingowy. - Na 29 sierpnia planowaliśmy mecz z TPS Winogrady. Rywale odwołali ten sparing. Sztab szkoleniowy Gromu zarządził grę wewnętrzną. - tłumaczy Skrzypczak.

Ostatnie dwie gry kontrolne to starcia z trzecioligowcami. Najpierw Grom wygrał w Swarzędzu z miejscową Unią 3:1. Następnie zremisował u siebie 2:2 z Nielbą Wągrowiec.

18 lipca 2015
Grom Plewiska - GKS Dopiewo 5:2
Bramki:
Krzysztof Kołodziej 2, Aleksander Deckert, Zawodnik Testowany, Michał Trenkler.

22 lipca 2015
Grom Plewiska - Wiara Lecha 4:0
Bramki:
Krzysztof Kołodziej, Michał Trenkler, Maurycy Niemczyk, Adrian Napierała.

25 lipca 2015
Wielkopolska Komorniki - Grom Plewiska 1:9
Bramki:
Michał Trenkler 3, Krzysztof Kołodziej, Maciej Pawłowski, Dominik Fierlej, Dariusz Wróblewski, Jakub Smura, Aleksander Deckert.

1 sierpnia 2015
Unia Swarzędz - Grom Plewiska 1:3
Bramki:
Dariusz Wróblewski, Zawodnik Testowany, David Paku-Tshela.

4 sierpnia
Grom Plewiska - Nielba Wągrowiec 2:2
Bramki:
Maurycy Niemczyk, Michał Trenkler.

Bilans:
- 5 meczów sparingowych,
- 4 zwycięstwa,
- 1 remis,
- 23 zdobyte bramki,
- 6 straconych bramek.

Strzelcy bramek:
6 bramek - Michał Trenkler,
4 bramki - Krzysztof Kołodziej,
2 bramki - Aleksander Deckert, Maurycy Niemczyk, Dariusz Wróblewski,
1 bramka - Dominik Fierlej, Adrian Napierała, David Paku-Tshela, Maciej Pawłowski, Jakub Smura, Zawodnik Testowany I, Zawodnik Testowany II.